www.BIOKRBY-LEVNE.eu  Bio krby pro každého  Široká nabídka bio krbů a příslušenství pro ČR a SK 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS?

Jelikož se tímto oborem zabýváme již více jak přes 6 let, tak Vám velice rádi  poradíme s výběrem Vašeho BIO KRBU. U zboží , které je skladem provádíme odeslání již v den objednávky, nejpozději následující den po objednávce. Zákaznící z Hradce Králové a Pardubic ( při objednávce nad 2 000,- Kč  a uskutečněné platby předem na účet )  mají možnost doručení až do domu bez platby dopravného  . Reklamace řešíme převážně výměnou zboží za nové, nemusíte tedy čekat 30 dnů na vyřízení Vaši reklamace. Před odesláním objednávky každý kus zboží řádně kontrolujeme.

 

Jsme tu pro Vás tým www.biokrby-levne.eu


Palivo pro BIO KRBY

V této sekci naleznete palivo a neboli ethanol pro Vaše BIO KRBY. Lze zakoupit BIOETHANOL a nebo BIOETHANOL - gel. Rozdíl mezi těmito dvěmi palivy je následující:

Bioethanol : plameny jsou větší, plameny jsou více zbarvené do oranžova, lze použít i do krbu společně s keramickou vatou, vydrží méně

Bioethanol - gel : plameny jsou menší, zbarvení plamenů je více do modra, nelze použít do krbů s keramickou vatou, vydrží více na úkor velikosti a zbarvení plamenů

Řadit podle 
Výrobce 


naše cena 75 Kč (3 Eur)
naše cena 85 Kč (3 Eur)
naše cena 690 Kč (26 Eur)
naše cena 800 Kč (30 Eur)
naše cena 360 Kč (14 Eur)
naše cena 68 Kč (3 Eur)


Bioethanol je označení pro ethanol vyrobený technologií alkoholového kvašení z biomasy – obvykle z rostlin obsahujících větší množství škrobu a jiných sacharidů. Vedle rostlin obsahujících škrob, jako jsou kukuřice, obilí a brambory, jsou nejčastěji používanou surovinou cukrová třtina a cukrová řepa. Zatímco rostliny obsahující cukr se fermentují přímo, musí se u rostlin s obsahem škrobu škrob nejprve enzymaticky přeměnit na cukr. Vyrobený bioethanol se může přímo používat ve spalovacích motorech jako pohonná hmota. Ale v praxi se čistý ethanol nepoužívá, spíše se v množstvích 5 % až 10 % přimíchává do konvenčních minerálních paliv. Pomocí ethanolu se zvyšuje oktanové číslo a snižuje se množství emisí CO2.

Široké uplatnění má zejména třtinový alkohol v Brazílii, kde se používá jako automobilové palivo. V 80. letech byly zhruba dvě třetiny automobilů v Brazílii vybaveny speciální úpravou motoru, která jim umožňovala jezdit na čistý alkohol. Dnes se nové automobily již takto neupravují, zato veškerý automobilový benzín v Brazílii obsahuje 26 % třtinového alkoholu.[zdroj?] S touto směsí mohou pracovat běžné spalovací motory.

Bioethanol vyrobený z kukuřice se rovněž používá jako aditivum do většiny automobilových benzínů v USA. Obsah alkoholu v USA je většinou 10%. O přínosu bioethanolu v palivech se vedou spory – existují názory jak pro rozvoj hybridních pohonů, tak kritické studie, které naopak vytýkají malý celkový příspěvek k snižování emisí CO2, dopad na ceny plodin, z nichž se bioethanol vyrábí apod. Po dramatickém zvyšování cen plodin v roce 2007 a první polovině roku 2008, následoval stejně dramatický propad, většina expertů se následně domnívá, že za zvýšením cen stály spekulativní nákupy při poklesu realit a akciových trhů.

zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Bioethanol